Тиждень Європи 2022


УВАГА !!!!!!

з 16 ПО 21 ТРАВНЯ 2022 року 

ТИЖДЕНЬ ЄВРОПИ 2022

в дистанційному форматі 

ЗАХОДИ ТИЖНЯ:

Протягом тижня будуть проведені наступні заходи:

-       -  Створення мультимедійних презентацій та творчих проектів на тему:

 «Історія європейської інтеграції».

-         Участь у Євро вікторині « Euro quiz».

-         Віртуальні подорожі по країнам ЄС.

-         Віртуальні історико-краєзнавчі екскурсії.

-         Перегляд відеофільмів про європейські цінності.

-         Вікторина на знання історії Європейського Союзу.



  Україна – єдина держава, не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи започаткований Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339. З 2014р. поглиблюється інтеграція в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. В умовах воєнного стану в Україні європейська спільнота, країни ЄС надають всебічну допомогу в боротьбі нашої держави за незалежність, свободу, європейські цінності. 28.02.2022р. Україна подала  заявку Європейській Комісії про   набуття статусу країни-кандидата на членство в ЄС, яку буде розглянуто в червні 2022р. З огляду на вище зазначене та з метою виховання здобувачів освіти ЗП(ПТ)О на європейських цінностях та вдячності за політичну, економічну, військову, волонтерську підтримку України в тяжкі часи, просимо з 16.05. по 21.05.2022р., провести в залежності від умов, тематичні заходи: інформаційні презентації євроклубів »Допомога країн ЄС- Україні в умовах воєнного стану»; поширення Пам’ятки »ЄС-Україна на шляху інтеграції», пізнавальний марафон – онлайн-гра «Євровибір» для здобувачів освіти за посиланнями

https://euroquiz.org.ua/  https://euroquiz.org.ua/signin#game:eurochois


Єврофест

http://ocdut.kr.ua/eurofest-2022/

Ми разом - проти російської агресії

https://www.rada.gov.ua/news/razom/222653.html  - шлях до членства в ЄС в умовах воєнного стану - 2022.


EUКраїна - все, що ви хотіли знати про євроінтеграцію
https://association4u.in.ua/

https://p.dw.com/p/48JiW


ЄС слід працювати над наданням Україні статусу кандидата

Європарламент ухвалив резолюцію, де висловився на користь надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. 

https://www.dw.com/uk/yevroparlament-yes-slid-pratsiuvaty-nad-nadanniam-ukraini-statusu-kandydata/a-60971184


Угода про асоціацію між Україною  та Європейським Союзом.

Документ на підставі якого вибудовуються зобов’язання сторін в рамках асоціації. Україна має виконати всі   завдання щоб набути членства в ЄС 

  16 вересня 2014 р. Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/yevropejska-integraciya/ugoda-pro-asociacyu

1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності у повному обсязі.

 Представництво ЄС в Україні. «Посібник для журналістів – 2020» (та викладачів. р. V,VI.VII ) . https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/guide_for_journalists.pdf


1.100 ініціатив підтримки для українців з усієї Європи    https://euroquiz.org.ua/events/view/481 

Міжнародна спільнота запровадила сотні ініціатив для підтримки українців, які тікають від війни. Ознайомтесь з ініціативами і описом підтримки у різних країнах  Європи. Сусідні країни.

 

https://www.dw.com/uk/u-nimechchyni-zaiavyly-pro-porivniani-z-amerykanskymy-obsiahy-dopomohy-yes-ukraini/a-61666325

 

Серед більш ніж 30 західних держав, які надають допомогу Україні, у квітні найзначніші зобов'язання щодо підтримки Києва спостерігалися у Німеччини та Польщі, заявив IfW у понеділок, 2 травня, з посиланням на створений ним банк даних Ukraine Support Tracker.

 

З кінця січня Сполучені Штати надали Україні допомогу на суму 10,3 мільярда євро в перерахунку. Крім того, кілька днів тому президент Джо Байден оголосив про новий великий пакет допомоги на 33 мільярда доларів, рішення щодо нього має ще ухвалити Конгрес. Тим часом, загальні обсяги допомоги країн ЄС, різних відомств Євросоюзу та Європейського інвестиційного банку становлять зараз 12,8 мільярда євро, зазначає IfW.

Читайте також: Конгрес США схвалив програму ленд-лізу для України

"Загалом країни ЄС зараз перебувають на одному рівні за обсягом допомоги зі США, чого і слід очікувати з огляду на географічну близькість до України", - заявив директор IfW з досліджень Крістоф Требеш (Christoph Trebesch). При цьому, за його словами, "досі дивно, що серед Top-5 країн-донорів лише дві представляють ЄС". Утім, нові обіцянки Байдена, які ще не враховані в банку даних IfW, є "новим виміром, що затьмарює всі попередні зобов'язання Європи", додав Требеш.

Німеччина - на другому місці за обсягами допомоги Україні з урахуванням підтримки через ЄС

Німеччина, яка неодноразово критикувалася Україною та низкою інших країн за надто обережні дії з підтримки Києва, за обсягами прямої допомоги Україні (1,8 мільярда євро) серед країн світу посідає п'яте місце, поступаючись лише США, Польщі, Великобританії та Канаді. Але якщо врахувати і непряму допомогу Україні, яку надають через органи ЄС, то ФРН посідає друге місце у світі за цим показником, зазначається у заяві.

Цікаво, що в пропорції допомоги Україні до показника ВВП перше місце займає Естонія, за нею йдуть Литва та Польща. США та Німеччина, які надали Україні допомогу у розмірі близько 0,05 відсотка ВВП, посідають у цьому рейтингу відповідно десяте та одинадцяте місце.

Дослідники зібрали в Ukraine Support Tracker дані про допомогу, яку надає Україні для боротьби проти російського вторгнення 31 держава. В інформаційній базі враховано відповідні зобов'язання за період із 24 січня до 23 квітня. Приватні пожертвування та допомога міжнародних організацій за винятком ЄС та Європейського інвестиційного банку не включені до цієї статистики.

 

2. ЄС виділяє 50 млн. євро на гуманітарну допомогу в наслідок війни в Україні

       https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/04/17/7137954/

Це фінансування є частиною пакету підтримки в розмірі 1 млрд євро

Нове фінансування має задовольнити найнагальніші гуманітарні потреби шляхом надання невідкладної медичної допомоги, доступу до безпечної питної води та гігієни, притулку та захисту, грошової допомоги та підтримки проти гендерного насильства.

3. Єврокомісія запропонувала скасувати на рік всі мита і квоти на експорт з України до ЄС https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/04/27/7138490/

   Європейська комісія запропонувала призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт до країн Європейського Союзу. Відповідна заява розміщена на сайті ЄК, пише "Європейська правда"."Ця пропозиція, яка є безпрецедентним жестом підтримки країни у стані війни, також передбачає призупинення на один рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі", - йдеться у заяві.Зазначається, що цей крок покликаний допомогти збільшити експорт України до ЄС і полегшити скрутне становище українських виробників та експортерів в умовах військового вторгнення Росії."ЄС ніколи раніше не вживав таких безпрецедентних за своїм масштабом заходів з лібералізації торгівлі: надання Україні нульових тарифів, нульових квот на доступ до ринку ЄС.Ці заходи напряму допоможуть українським виробникам та експортерам. Вони додадуть довіри українській економіці та пошлють сильний сигнал, що ЄС зробить усе можливе, щоб допомогти Україні у скрутну годину", - сказав віцепрезидент Єврокомісії та комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс. В ЄС також наголосили, що уже вживають заходів на місцях, щоб полегшити наземне перевезення вантажів, щоб допомогти вивозити українську продукцію. Наприклад, Комісія вже розпочала лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, які перевозять вантажі між Україною та ЄС, а також полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн. Пропозицію Єврокомісії тепер мають розглянути та узгодити Європейський парламент та Рада Європейського Союзу.

4.Україна надала відповіді на першу частину опитувальника щодо членства в Євросоюзі. https://www.kmu.gov.ua/tag/yevrointegraciya Українська сторона заповнила першу частину опитувальника, який необхідний для набуття статусу країни-кандидата на членство в ЄС, та передала Європейській Комісії на розгляд.Опитувальник складається з двох частин, одна з яких містить політичні та економічні критерії, друга частина охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права Європейського Союзу.«На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського впродовж тижня ми підготували відповіді та сьогодні направили Єврокомісії заповнену першу частину опитувальника. Друга частина буде готова якнайшвидше, – прокоментувала Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Ми проаналізували всі останні опитувальники, які Європейська Комісія надавала іншим державам. Це допомогло нам у максимально стислі терміни підготувати відповіді». Після отримання відповідей на опитувальник від української сторони Європейська Комісія 


презентує Європейській Раді свою думку щодо того, наскільки Україна відповідає Копенгагенським критеріям та рекомендує, чи надати країні статусу кандидата. Після цього на засіданні Європейської Ради лідери ЄС, базуючись на думці Європейської Комісії, остаточно мають ухвалити рішення про надання нам статусу кандидата на членство у ЄС.Нагадаємо, 8 квітня під час візиту до Києва Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн передала Президенту України Володимиру Зеленському опитувальник для оцінки готовності України до початку переговорів про вступ до ЄС.

5. Президент Європейської комісії з питань демократії та демографії захист прав переміщених з України дітей. https://www.kmu.gov.ua/news/marina-lazebna-obgovorila-z-vice-prezidentom-yevropejskoyi-komisiyi-z-pitan-demokratiyi-ta-demografiyi-zahist-prav-peremishchenih-z-ukrayini-ditej  Міністр соціальної політики України Mарина Лазебна провела зустріч з Віце-президентом Європейської комісії з питань демократії та демографії Дубравкою Шуїцою. Основною темою зустрічі був захист прав та інтересів українських дітей, вимушено переміщених до держав-членів ЄС у пошуку порятунку та прихистку у зв’язку із воєнними діями росії проти України. Марина Лазебна поінформувала про заходи, які вживаються Урядом України, направлені на розширення співпраці з державами-членами ЄС для евакуації дітей з вразливих категорій та захисту їхніх прав. Забезпечено скоординовану евакуацію більше 10 тисяч дітей з вразливих категорій. Майже 6 900 дітей переміщені за кордон. З них 3647 дітей – з інституційних закладів і 3238 дітей із сімейних форм виховання. Всі діти переміщені разом із супроводжуючими особами. Міністр соціальної політики України Mарина Лазебна провела зустріч з Віце-президентом Європейської комісії з питань демократії та демографії Дубравкою Шуїцою. Основною темою зустрічі був захист прав та інтересів українських дітей, вимушено переміщених до держав-членів ЄС у пошуку порятунку та прихистку у зв’язку із воєнними діями росії проти України. 

Серед іноземних держав, які найбільше прийняли наших дітей - Польща, Німеччина, Італія, Австрія, Туреччина, Чехія, Іспанія, Румунія, Нідерланди Франція, Словаччина. Жодна країна не стоїть осторонь і перелік країн, які готові прийняти українських дітей, щодня збільшується.

6. Навчання в ЄС тимчасово переміщених дітей в період воєнного стану в Україні. Співпраця України з ЄС https://www.kmu.gov.ua/news/zastupnik-ministra-osviti-i-nauki-obgovorila-z-italijskim-kolegoyu-organizaciyu-punktiv-skladannya-nmt-navchannya-bizhenciv-ta-stvorennya-dvostoronnoyi-robochoyi-grupi  26 квітня 2022 року в Міністерстві освіти Італійської Республіки відбулася зустріч Міністра Патріціо Б’янкі з заступником Міністра освіти і науки України Вірою Роговою, яка в складі моніторингової групи Уряду України відвідала ряд європейських країн.  Темою зустрічі стала організація навчання громадян України, які були змушені тимчасово переїхати до Італії внаслідок збройної агресії рф.

7. Угода про асоціацію між Україною  та Європейським Союзом.

https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/yevropejska-integraciya/ugoda-pro-asociacyu 16 вересня 2014 р. Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

8.  «Європейський Союз »

https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/guide_for_journalists.pdf

PDF iconguide_for_journalists.pdf  Все найнеобхідніше про Європу в цій публікації. Актуальні  матеріали для викладачів громадянської освіти, історії, основ правознавства, основ галузевої економіки необхідні під час підготовки до уроків 

9.Європейська шкільна освіта. Скоро нова платформа. На цій платформі можуть навчатися й українські діти. https://euroquiz.org.ua/events/view/481

https://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/latest/news/new-platform-esep.htm

Підготовка до запуску нової Європейської шкільної освітньої платформи йде повною швидкістю. У травні 2022 року європейських практиків та зацікавлених сторін буде запропоновано вивчити нову платформу, яка згодом стане центром контенту, спілкування та професійного розвитку.

10. Підвищення кваліфікації в Європі. Освітні онлайн – ресурси і можливості від ЄС

https://euroquiz.org.ua/events/view/482

Можливості підвищити кваліфікацію задля успішної інтеграції у навчальний процес дітей мігрантів та біженців.

11. ЄС на книжковій полиці.     https://euroquiz.org.ua/library

 500 бібліотек України отримають методичну літературу та освітню допомогу від Представництва ЄС в Україні Унікальна можливість для обласних бібліотек для дітей і юнацтва, районних бібліотек та бібліотек в ОТГ України отримати інформаційні матеріали про ЄС та відносини між Україною - ЄС, а також - стати учасниками тренінгів і отримати інформаційний супровід публічних заходів тематику Європейського Союзу

12. « …Відбудова України з допомогою ЄС має розпочатися до завершення війни… – Мішель

 https://www.pravda.com.ua/news/2022/04/21/7341223/Президент Європейської Ради Шарль    Мішель вважає, що допомога Україні на повоєнну відбудову має використовуватися ще до завершення бойових дій.Про це він заявив у інтерв’ю "Європейській правді" під час візиту до Києва.Мішель запевнив, що лідери держав-членів ЄС будуть допомагати у відновленні держави. "Ми готові у це інвестувати", - заявив він. Президент Євроради також прокоментував ідею Президента України Володимира Зеленського про те, щоби розпочати відбудову як найшвидше, та погодився з нею."…Він правий, і українська влада права, коли вона хоче діяти швидко, коли вона не хоче чекати. Україна може розраховувати на мою підтримку та на підтримку Євросоюзу", - наголосив політик…

13. Урядова кампанія EU UA  розповідає про 6 базових європейських цінностей. Здійснюється за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

   https://association4u.in.ua/

Під головними цінностями ЄС може підписатися кожний українець. Це свідчить про те  що мивже є частиною ЄС- принаймні – ментально. Світоглід ЄС ґрунтується на 6 основних цінностях. Це:

  • Повага до людської гідності – джерело усіх прав і свобод людини

  • Свобода - можливість людини робити свій вибір,приймати рішення

  • Демократія - відповідальність та прозорість дій влади; вплив громадян на управління державою

  • Рівність - заборона будь-якої дискримінації, В щоденному житті рівність – це нетерпимість до корупції 

  • Верховенство права - означає що рішення в державі приймаються у відповідності правил і процедур за законами для всіх без виключення

  • Повага до прав людини, включаючи права меншин - всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах.











Немає коментарів:

Дописати коментар

Вітаю Вас на своєму блозі! Блог створений для тих, хто цікавиться історією та суспільними дисциплінами, присвячує своє життя ви...